Nowoczesna technologia CMOS pokonuje sensory CCD w aplikacjach inteligentnego transportu drogowego.

7 Lipiec, 2015 - 15:53 -- mkrysiak

Nowoczesna technologia CMOS była pierwotnie używana w klasycznych aplikacjach widzenia maszynowego, w zautomatyzowanych fabrykach lub przy optycznych inspekcjach. Jednakże, z biegiem czasu jest ona coraz szerzej wykorzystywana, np. w kamerach przemysłowych i sieciowych, do skomplikowanych systemów inteligentnego transportu drogowego, gdzie sensory Sony IMX174 oraz IMX249 gwarantują świetne wyniki. Dzięki szerokiemu zakresowi dynamicznemu, niskiemu poziomowi szumów, wyższej czułości w zakresie światła widzialnego i podczerwonego oraz globalnej migawce, kamery Basler ace oraz sieciowe kamery IP, wyposażone w wyżej wymienione sensory, uporały się z dwoma największymi wyzwaniami w tego typu aplikacjach, czyli ze zmiennymi warunkami oświetleniowymi oraz z wysokimi prędkościami ruchu. Dzięki technologii CMOS, rozmazany obraz również nie jest problemem.

Modele Basler ace z obydwoma sensorami świetnie się uzupełniają. Z jednej strony, portfolio firmy Basler zawiera kamery, które zapewniają zarówno wyśmienity obraz, dzięki sensorowi IMX174, jak i dużą liczbę klatek na sekundę, aż do 155, przy rozdzielczości 2.3 MP. W zależności od pożądanej długości kabla, rekomendowane są interfejsy USB 3.0 lub GigE.

Z drugiej strony, modele ace wyposażone w sensory Sony IMX249 są bardzo ciekawą alternatywą ze względu na cenę za kamerę nadającą się do wielu aplikacji nie wymagających wysokich prędkości akwizycji obrazu.

Oferta marketingowa firmy Basler podsumowuje, jakie korzyści czerpią aplikacje inteligentnego ruchu drogowego, dzięki lepszym sensorom.